پردازنده اسنپدراگون ۸۳۶ وجود خارجی ندارد، یک شایعه جدید این را می‌گوید

0

در ابتدای سال ۲۰۱۶، کمپانی کوالکام از پردازنده چهار هسته‌ای اسنپدراگون ۸۲۰ رونمایی کرد و نیمه اول سال ۲۰۱۶ نیز این پردازنده را روانه بازار فروش کرد. اما در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ دوباره کوالکام یک پردازنده معرفی کرد که آن پردازنده که اسنپدراگون ۸۲۱ نام داشت، در واقع چیپ ست جدیدی نبود اما بهبودهایی نسبت به اسنپدراگون ۸۲۰ را ارئه می‌داد. امسال هم چیپ پرقدرت و هشت هسته‌ای اسنپدراگون ۸۳۵ نیمه اول سال ۲۰۱۷ روانه بازار فروش شد و چند هفته‌ای است که شایعات گوناگونی در رابطه با عرضه پردازنده اسنپدراگون ۸۳۶ شنیده شده است.

امروز دوباره یک شایعه جدید منتشر شده است که این شایعه عنوان داشته در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ که اکنون در آن قرار داریم، خبری از پردازنده اسنپدراگون ۸۳۶ نخواهد بود و کوالکام اصلا برنامه‌ای برای ساخت این تراشه ندارد. تاکنون گفته شده بود که شیائومی می میکس ۲ و پیکسل‌های ۲ گوگل به اسنپدراگون ۸۳۶ مجهز خواهند شد اما با این خبر به نظر می‌رسد این سه دستگاه با پردازنده اسنپدراگون ۸۳۵ روانه بازار فروش خواهند شد.

البته روز گذشته کوالکام رسما خبر داد که می میکس ۲ شیائومی که در ۱۱ سپتامبر – ۲۰ شهریور معرفی خواهد شد، به پردازنده اسنپدراگون ۸۳۵ مجهز خواهد بود. با این تفاسیر پیکسل‌های ۲ گوگل را نیز باید مجهز به اسنپدراگون ۸۳۵ بدانیم.

این خبر از طرف یک منبع “بسیار قابل اعتماد” انتشار یافته است و بدین ترتیب باید وجود اسنپدراگون ۸۳۶ را به فراموشی بسپاریم. اگرچه که می‌توانیم کور سوی امیدی در دل داشته باشیم.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

16 + سیزده =