لنووو به علت عرضه لپ‌تاپ‌های آلوده به بدافزار، ۳٫۵ میلیون دلار جریمه شد

0

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا شرکت چینی لنوو سازنده انواع لپ تاپ را به علت عرضه لپ‌تاپ هایی که بر روی آنها به طور پیش فرض بدافزار نصب شده بود، ۳٫۵ میلیون دلار جریمه کرده است.

این باج افزارها در واقع برنامه‌هایی برای پخش آگهی به طور ناخواسته بودند که موجب می‌شدند انواع تبلیغات بازرگانی به طور ناخواسته برای کاربران نمایش داده شود.

لنوو به علت این تخلف غیرقانونی از دو سال و نیم قبل تحت تعقیب وبازخواست کمیسیون ارتباطات فدرال امریکا قرار گرفته بود و بررسی‌ها حاکیست صدها هزار لپ تاپ تولیدی این شرکت از اواخر سال ۲۰۱۴ تا اوائل سال ۲۰۱۵ دچار این مشکل بوده‌اند.

لنوو همچنین قول داده تا رضایت تمامی مشتریانی که این آگهی افزار به طور غیرقانونی بر روی لپ تاپ هایشان نصب شده بود را به دست آورد و همچنین کنترل های امنیتی لازم را بر روی نرم افزارهای تولیدی خود تا ۲۰ سال آینده به دقت به عمل آورد تا از تکرار تخلفات مشابه جلوگیری شود.

همچنین لنووو دیگر حق ندارد هیچ گونه نرم افزاری عرضه کند که بر روی آن به طور پیش فرض نرم افزارهایی برای نمایش تبلیغات نصب شده باشد. نرم افزارهای تبلیغاتی قبلی با دستکاری سیستم مسیردهی و آدرس یابی مرورگرهای اینترنتی اطلاعات حساس کاربران را نیز سرقت می کردند. نام نرم افزاری که تخلف یاد شده از طریق آن صورت گرفته، Visual Discovery است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سیزده − سیزده =