جاده هموار ساینا اتوماتیک برای تصاحب بازار

0

سایت‌های خرید و فروش اینترنتی خودرو مکان خوبی برای مقایسه‌ قیمت‌ها و امکانات خودروها هستند. با اعلام خبر فروش ساینا اتوماتیک به قیمت ۳۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، سعی کردیم به برخی سایت‌های خرید و فروش خودرویی سری بزنیم و ببینیم این خودروی اتوماتیک چه رقبایی در بازار خودروی ایران دارد.

وقتی در سایت، خودروی سواری اتوماتیک در محدوده قیمتی ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان را جست‌وجو کردیم، ۱۲۵ مورد خودرو یافت شد. در این بازه قیمتی با برندهایی مواجه می‌شویم که با فراوانی جدول زیر قابل مشاهد هستند:
نکته مهم ۱۲۵ مورد یافت شده این بود که این خودروها دست‌دوم بودند و هیچ خودروی نویی در این محدوده قیمتی وجود ندارد.

بخوانید

 

بر اساس اطلاعات موجود با قدرت خریدی برابر با ۳۹ تا ۴۰ میلیون تومان می‌توان یک خودروی دست‌دوم پژو ۲۰۷ اتوماتیک مدل ۹۰ یا ۹۱ را که بیشترین فراوانی را در این جدول به خود اختصاص ‌داده بود، خریداری کرد. خودرویی که ۵ تا ۶ سال از عمر آن گذشته است.

تندر ۹۰ اتوماتیک مدل ۹۲ یا ۹۳ نیز در محدوده قیمتی ۳۹ تا ۴۰ میلیون تومان قرار دارد. در محدوده قیمتی ۳۶ تا ۳۷ میلیون تومان می‌توان یک دستگاه خودروی مزدا ۳۲۳ مدل سال ۸۵ خرید اما ۱۱ سال از عمر چنین خودرویی می‌گذرد.

هیوندای آوانته و ورنا، دو خودروی اتوماتیک کره‌ای هستند که با رقمی معادل ۳۶ تا ۴۰ میلیون‌تومان یک دستگاه آن را خرید البته مدل دست‌دوم با عمری حدود ۱۰ سال.

تعدادی از خودروهای اتوماتیک چینی نظیر بایک سابرینا مدل ۲۰۱۴، گریت‌وال ولکس مدل ۱۳۹۱، جک ۵ مدل سال ۹۳، ام‌وی‌ام ۵۵۰ مدل سال ۱۳۹۴ نیز از خودروهایی هستند که قیمت دست‌دوم آنها در محدوده ۳۷ تا ۴۰ میلیون تومان قرار دارد.

بر اساس اطلاعات قیمتی به‌دست‌آمده، به نظر می‌رسد خودروی ساینای اتوماتیک برای تصاحب بازار به‌عنوان یک خودروی اتوماتیک ارزان‌قیمت راه چندان دشواری در پیش نداشته باشد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

5 + هفت =