کیا یک خودروی مفهومی رونمایی کرد

0

در سال ۲۰۱۵، با یک طراحی ویژه از کیا به نام “نووو” روبه‌رو شدیم و کمی بعد نیز مدل‌های اسپورت‌اسپیس و استینگر در معرض دید قرار گرفتند. و حالا قرار است شرکت خودروساز کره‌ای مدل مفهومی از شوتینگ‌بریک‌های مفهومی خود را در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت به جهان معرفی کند.

به نظر می‌رسد علاقه کیا به ساخت مدل‌های مفهومی ۴ درب در حال افزایش است.

به نظر می‌رسد کیا زبان طراحی خوبی را برای این سبک از خودروهایش انتخاب کرده است. در نمای جانبی خودرو نیز دستگیره‌ها، چین و شکن‌‌های غلو شده و قوس‌های روی چرخ‌ها به خوبی خودنمایی می‌کنند که با الهام از مدل مفهومی فست‌بک برتون ۲۰۱۳ استون رپید گرفته شده است که البته منبع الهام چندان بدی هم به شمار نمی‌آید.

البته مشخص‌ترین ویژگی این خودرو پنجره‌ها هستند. در نگاه اول از ستون A شروع شده و به سمت عقب گسترده می‌شود با قوسی ویژه روی ستون C گسترده شده‌اند. با چنین طرحی کیا در حال اثبات این موضوع است که روی توسعه هاچبک‌های داغ‌تر کار می‌کند. با وجود اینکه اطلاعات زیادی از این خودرو در دسترس نیست، اما ظاهر خودرو حکایت از این دارد که ما خودرویی مدرن و مجهز به طیف وسیعی از فناوری‌ها مواجهه هستیم.

می‌توان گفت ما با خودرویی بازطراحی شده و متفاوت برای نسل جدیدی از رانندگان روبه‌رو خواهیم شد. تغییر در الویت‌های کیا حکایت از تغییرپذیری ویژه این خودروسازی با حرکت سریع دنیای اتومبیل دارد. کیا همچنین می‌خواهد گستره وسیعی از وعده‌های مربوط به آینده خود را اجرایی کند.

اطلاعات فنی خودرو هنوز فاش نشده اما انتظار می‌رود موتورهای به کار رفته روی این خودرو از همان مدل‌هایی که اینک روی خودروهای مرسوم و قدرتمند کیا به کار رود. البته امید است کره‌ای‌ها مسیر شجاعانه خود را در تولید خودروها ادامه دهند و تنها شاهد چنین عکس‌هایی در فضای مجازی، مدل‌ها و رندرها نباشیم.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

17 + سیزده =