اسنپدراگون ۶۷۰ مجهز به هسته پردازشی Kryo 360 و طی فرآینده ۱۰ نانومتری ساخته می‌شود

0

کمپانی کوالکام به تازگی پردازنده اسنپدراگون ۶۶۰ را معرفی کرده است و این پردازنده هنوز در گوشی‌های کمی جای گرفته است. اما امروز خبرها از پردازنده اسنپدراگون ۶۷۰ که به نوعی جانشین این پردازنده می‌باشد، به گوش رسیده است.

بنابر خبرهایی که امروز منتشر شده، کوالکام تراشه اسنپدراگون ۶۷۰ را در اویل سال ۲۰۱۸ معرفی می‌کند. این تراشه طی فرآیند ۱۰ نانومتری ساخته خواهد شد.

پردازنده مذکور از معماری هشت هسته‌ای بهره میبرد. هسته‌های پردازشی آن شامل دو هسته پرقدرت Kryo 360 و ۶ هسته کم قدرت خواهد بود. Kryo 360 هسته نسل سومی محسوب می‌شود. جالب است که بدانید تراشه پرقدرت اسنپدراگون ۸۳۵ و تراشه اسنپدراگون ۶۶۰ از هسته نسل دوم Kryo بهره می‌برند که هسته پردازشی آنها بصورت ۴ هسته پرقدرت و ۴ هسته کم قدرت تقسیم می‌شود.

این پردازنده جدید از فناوری DynamIQ ARM که از ویژگی Cortex-A75 و A55 برخوردار است، استفاده خواهد کرد. این جانشین بزرگ LITTLE است و بسیار انعطاف پذیر می‌باشد.

به همین ترتیب، چیپ گرافیکی نیز به نسل بعدی آدرنو یعنی سری ۶ می‌رود – در حالی که اسنپدراگون‌های فعلی از آدرنو سری ۵ استفاده می‌کنند.

به نظر می‌رسد که Snapdragon 670 توسط سامسونگ و طی فرآیند ۱۰nm LPP ساخته شود. -اسنپدراگون ۸۳۵ و اگزینوس ۸۸۹۵ هم طی فرآیند ۱۰ نانومتری اما LPE ساخته می‌شوند. توجه: LPE و LPP به ترتیب به کم قدرت اولیه و پلاس اشاره دارند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

2 × 5 =