کروم‌بوک پیکسل۳ به همراه اسپیکر هوشمند گوگل امسال رونمایی می‌شوند

0

مطابق جزئیاتی که امروز یک منبع نزدیک به گوگل در اختیار سایت معتبر Androidpolice قرار داده است، دو گوشی پیکسل ۲ و پیکسل ایکس ال ۲ تنهای دیوایس‌هایی نیستند که گوگل در سال ۲۰۱۷ معرفی می‌کند بلکه یک کروم بوک جدید از سوی گوگل با عنوان کروم بوک پیکسل ۳ به همراه یک اسپیکر هوشمند که گوگل برای رقابت با اکو آمازون در نظر گرفته است نیز معرفی خواهند شد.

گفته شده است احتمالا این کروم بوک از پروژه اسرار آمیز Google Bison متولد شده است، که در سال گذشته صحبت هایی در مورد آن شده بود (و در آن زمان برنامه ریزی‌هایی برای عرضه محصول جدید گوگل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ چیده شده بود). اما منبع‌ای که این اطلاعات را منتشر کرده گفته است که این دستگاه مطمئنا از سری کروم بوک خواهد بود و پلتفرم Chrome OS را از ابتدا اجرا خواهد کرد اما قرار بر این است دیوایسی که طی پروژه Bison به تولید برسد اندروید اطلاح شده گوگل که با نام آندرومدا شناخته می‌شود را اجرا نماید.

متاسفانه، این منبع موثق تأیید نکرده است که آیا کروم بوک پیکسل ۳ در واقع یک لپ تاپ است. ما می‌دانیم که Bison به عنوان یک رقیب جدی برای مک بوک اپل و سرفیس پرو مایکروسافت که با صفحه نمایش ۱۲٫۳ اینچی، ۳۲ یا ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی، ۸ یا ۱۶ گیگابایت رم و یک قلم Wacom اختیاری فروخته می‌شود، خواهد بود. ما در حقیقت حدس زده‌ایم که این دستگاه شبیه به لپ تاپ‌های کروم بوک فیلیپ ایسوس (ASUS Chromebook Flip) باشد که دارای لولای ۳۶۰ درجه است و قابل تبدیل به تبلت شدن را نیز دارد. با همه این حال ما هنوز مطمئن نیستیم.

گوگل قبلا برنامه‌هایی برای عرضه محصول نهایی پروژه Bison با قیمت پایه ۷۹۹ دلاری داشت اما نمی‌توان این قیمت را برای کروم بوک پیکسل ۳ هم در نظر گرفت. به نظر می‌رسد قیمت این دستگاه بیشتر از اینها باشد.

دومین محصولی که احتمالا به همراه پیکسل‌های گوگل رونمایی خواهد شد، یک نسخه مینیاتوری از بلندگوی هوشمند گوگل است که متاسفانه در حال حاضر اطلاعاتی از آن در دسترس نیست. با توجه به محبوبیت زیادی که بلندگوی هوشمند آمازون دارد، یک نسخه ارزان قیمت از بلندگوی هوشمند گوگل یعنی اعلان جنگ به آمازون.

با همه این حال ما مطمئن هستیم در روزها و هفته‌های دیگر بیشتر از این دیوایس ها خواهیم شنید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

پنج × 4 =