تولید انبوه نخستین پردازنده مجهز به هوش مصنوعی جهان آغاز شد

0

بنابر گزارشی که از کشور تایوان منتشر شده است تولید انبوه پردازنده کیرین ۹۷۰ هواوی (Kirin 970 Systems-on-Chip) آغاز شده است تا نخیتسن بار در گوشی پرقدرت هواوی میت ۱۰ مورد استفاده قرار گیرد.

میت ۱۰ که دارای نماشگر تمام صفحه و دوربین دوگانه با کیفیت بالا خواهد بود، نیاز به یک پردازنده قدرتمند دارد که به نظر می‌رسد پردازنده جدید کیرین ۹۷۰ شرکت هواوی بسیار فراتر از نیازهای میت ۱۰ عمل کند.

بنابر اطلاعاتی که از گذشته در مورد این پردازنده شنیده شده است، کیرین ۹۷۰ که طی فرآیند ۱۰ نانومتری ساخته می‌شود، دارای معماری هشت هسته‌ای و با ۴ هسته پردازشی Cortex-A73 و ۴ هسته پردازشی Cortex-A53 و به همراه تراشه گرافیکی ARM Heimdallr MP Heimdal می‌باشد. فرکانس کاری این پردازنده بین ۲٫۸ گیگاهرتز تا ۳٫۰ گیگاهرتز است. همچنین این پردازنده دارنده مودم ۱۲ LTE است. طبق گفته هواوی، تراشه کیرین ۹۷۰ به عنوان اولین تراشه مجهز به هوش مصنوعی در جهان معرفی خواهد شد، البته مشخص نیست این هوش مصنوعی چه کاری انجام خواهد داد.

با همه این حال، میت ۱۰ که به زودی معرفی خواهد شد، نخستین گوشی است که این پردازنده را به خود می‌بیند و آن هنگام می‌توان دید هوش مصنوعی پردازنده مذکور چه کاری را برای گوشی انجام می‌دهد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دو × 3 =