آیا هواوی در فصل سوم ۲۰۱۷ از منظر فروش گوشی بالاتر از اپل قرار می‌گیرد؟

0

در گزارشی که امروز منتشر شده است، عنوان شده است که میزان عرضه و فروش گوشی‌های هوشمند هواوی در فصل سوم سال ۲۰۱۷ میلادی که پایانش ماه سپتامبر است، بیشتر از عرضه و فروش گوشی‌های اپل خواهد بود. هواوی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۱ با کنار زدن سامسونگ و اپل به بزرگترین تولید و عرضه کننده گوشی در دنیا تبدیل شود و هم اکنون با عرضه گوشی‌های با کیفیت و قیمت مناسب سری P و سری M و گوشی‌های برند تجاری Honor خود سعی دارد هرچه زودتر به این هدف بلند پروازانه خویش دست یابد.

در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷، انتظار می‌رود هواوی بتواند بیش از ۴۰ میلیون گوشی را عرضه کند که از سه ماهه دوم که ۳۸،۵ میلیون دستگاه فروخته است بیشتر خواهد بود. در این مدت به علت عرضه نکردن گوشی جدیدی از سوی اپل (گوشی های جدید اپل شامل آیفون ۸، آیفون ۷s و آیفون ۷s پلاس مطمئنا بعد از ماه سپتامبر عرضه خواهند گشت) انتظار می‌رود فروش این شرکت با کاهش مواجه شود و از این رو راه برای پیشی گرفتن هواوی باز خواهد شد. فروش گوشی‌های اپل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ که از آوریل تا پایان ماه ژوئن محسوب می‌شود حدود ۴۱٫۳ میلیون دستگاه بوده است و در میزان این نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ یک پیشرفت کوچک حاصل شده است.

در پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷، هواوی ۱۱٫۳ درصدی از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داد. اپل با فروش نزدیک به ۲٫۵ میلیون دستگاه بیشتر نسبت به هواوی سهمی ۱۲ درصدی را کسب کرده است. با توجه به عرضه نکردن گوشی جدیدی از سوی اپل در طول فصل سوم سال ۲۰۱۷ انتظار می‌رود که هواوی حداقل در این سه ماهه از اپل پیشی بگیرد و به دومین عرضه کننده بزرگ گوشی هوشمند در جهان بدل شود اما مطمئنا فصل چهارم سال ۲۰۱۷ وضعیت برای اپل متفاوت خواهد بود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

9 − هشت =