آیا نوکیا۸ با اندروید۸ راه‌اندازی خواهد شد؟

0

تاکنون ما شنیده‌ایم که کمپانی نوکیا در تاریخ ۱۶ آگوست رسما از گوشی پرچمدار خود یعنی نوکیا ۸ رونمایی خواهد کرد. البته هنوز نوکیا مشخص نکرده است نام پرچمدار آینده اش نوکیا ۸ است یا نوکیا ۹ چراکه در برخی از بنچمارک‌ها و خبرها نام نوکیا ۸ شنیده می‌شود و در برخی دیگر نام نوکیا ۹٫ با همه این حال تا رونمایی مدت زمان کمی مانده است و به زودی این ابهام هم بر طرف خواهد شد.

اما ما اینجا نیامده‌ایم که درباره نام پرچمدار بعدی نوکیا صحبت کنیم بحث اصلی ما این است که بنابر نتایج بنچمارکی که امروز از یک گوشی هوشمند منتشر شده است و مطابق برخی شواهد بسیار با نوکیا ۸ قرابت دارد، پرچمدار آینده نوکیا را در حال اجرای اندروید ۸٫۰٫۰ نشان می‌دهد.

لیست منتشره که مربوط به بنچمارک Geekbench است، نشان می‌دهد نوکیا ۸ داری یک پردازنده هشت هسته‌ای اسنپدراگون ۸۳۵ با فرکانس کاری پایه ۱٫۹ گیگاهرتزی است که رمی ۴ گیگابایتی آن را ساپورت می‌کند و همانگونه که گفته شده اندروید ۸٫۰٫۰ را اجرا می‌کند.

در سال گذشته، LG V20 اولین گوشی جهان بود که مجهز به اندروید ۷٫۰ نوقا معرفی شد و برخلاف همیشه این بار یک گوشی غیر از دیوایس‌های گوگل به نسل جدید سیستم عامل اندروید تجهیز گشته بودند و به نظر می‌رسد امسال هم این مسئله این بار نه برای ال جی که برای پرچمدار نوکیا صادق باشد. بنابراین باید گفت که در سال ۲۰۱۷ نوکیا ۸ این بار نقشی مشابه ال جی وی ۲۰ در سال ۲۰۱۶ را خواهد داشت.

با همه این حال تا روز رونمایی همه چیز در حد گمانه زنی است و نمی‌شود برای این صحبت‌ها تاییدیه‌ای صادر کرد. اما باید گفت تجربه گذشته را نمی‌توان نادیده گرفت چراکه تجربه گذشته حکایت از آن دارد خبرهایی از این جنس در نهایت با کمترین درصد خطا درست از آب در می‌آیند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × پنج =