سامسونگ با جا گذاشتن اینتل بزرگترین سازنده تراشه در دنیا شد

0

روز گذشته سامسونگ نتایج مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ مربوط به کسب و کار بخش تراشه خود را منتشر کرد که نشان می‌داد این شرکت موفق شده است خود را به رده نخست این بخش از بازار فناوری برساند.

سامسونگ عنوان داشته که در طول سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ و در بخش تراشه‌های خود توانسته حدود ۱۵٫۷ میلیارد دلار درآمد کسب کند که سود عملیاتی این درآمد حدود ۷٫۲ میلیارد دلار بوده است. این سود عملیاتی تقریبا دو برابر سود عملیاتی کمپانی بزرگ اینتل است. اینتل با درآمد ۱۴٫۸ دلاری در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ روبرو بوده است که سود عملیاتی این درآمد حدود ۳٫۸ میلیارد دلار بوده است که همانگونه که مشاهده می‌کنید این سود تقریبا نصف سود عملیاتی سامسونگ بوده است.

جالب اینجاست که هیچ کس در ۲۴ سال گذشته از اینتل پیشی نگرفته بود و سامسونگ این موفقیت بزرگ را بدون ساخت یک پردازنده دسکتاپ و فقط و فقط ساخت چیپ موبایل و چیپ ویژه گجت‌های پوشیدنی کسب کرده است.

باید این مسئله را در نظر داشت که اینتل در بخش چیپ موبایل و چیپ ویژه گجت‌های پوشیدنی ناموفق بوده است و یکی از دلایل ضعف این شرکت همین است که اکنون نمود بیشتری پیدا کرده است و عملا بعد از ۲۴ سال اینتل قافیه را باخته است.

انتظار می‌رود که روند رو به رشد سامسونگ در طول سال ۲۰۱۷ همچنان ادامه یابد؛ زیرا غول کره‌ای در حال توسعه راهکارهایی برای عرضه تراشه های موبایل برای صنعت خودرو است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

5 × چهار =