AMD سری پردازنده‌های دسکتاپ خود را با عنوان رایزن۳ راه‌اندازی کرد

0

پس از رایزن ۷ و رایزن ۵ این بار کمپانی AMD سری پردازنده‌های دسکتاپ خود را با عنوان رایزن ۳ راه‌اندازی کرده است. این سری شامل دو مدل Ryzen 3 1200 و  Ryzen 3 1300X است.

پردازنده Ryzen 3 1300X دارای چهار هسته و چهار رشته با فرکانس کاری پایه ۳٫۵ گیگاهرتزی است که در حالت clock boost به ۳٫۷ گیگاهرتز و در حالت XFR به فرکانس ۳٫۹ گیگاهرتزی می‌رسد. این پردازنده به شما این امکان را می‌دهد تا فن خنک کننده Wraith معمولی را با فن Wreath Max که دارای نورپردازی رنگی است و قیمت ۵۹ دلاری نیز دارد، تعویض نمایید. قیمت این پردازنده ۱۲۹ دلار است.

اما Ryzen 3 1200 دارای چهار هسته و چهار رشته با فرکانس کاری ۳٫۱ گیگاهرتزی و در حالت کلاک ۳٫۴ گیگاهرتزی می‌باشد. قیمت این پردازنده ۱۰۹ دلار تعیین شده است.

هر دو پردازنده بر اساس سوکت AM4 و سازگار با مادربردهای مبتنی بر تراشه های X370، B350 و A320 هستند.

Ryzen 3 به طور جدی با پردازنده‌های اینتل Core i3 رقابت خواهد کرد که تمام پردازنده‌های این مدل اینتل دو هسته‌ای با چهار رشته است که با این وضعیت رایزن ۳ پیشرفته‌تر است. هر دو مدل Ryzen 3 بیش از حد انعطاف‌پذیر هستند و برای کارکرد نیاز به یک مادربرد استاندارد B350 دارند در حالی که در برخی مدل‌های اینتل Core i3 شما نیاز به مادربرد گران قیمت Z270 دارید. اما حسنی که پردازنده‌های اینتل دارند وجود یک گرافیک مجمع است که البته با وجود کارت گرافیک‌های مجزا که کاربران برای کامپیوترهای خود تهیه می‌کنند این ویژگی پردازنده‌های اینتل زیاد به چشم نمی‌آید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

چهار + 19 =