پردازنده‌های اگزینوس ۷۸۸۵ و اگزینوس ۹۶۱۰ طی فرآیند ۱۰ نانومتری در حال توسعه هستند

0

سری پردازنده‌های اگزینوس سامسونگ به زودی دو عضو جدید به خود خواهند دید. این دو عضو جدید ظاهرا عناوین اگزینوس ۷۸۸۵ و اگزینوس ۹۶۱۰ را خواهند داشت.

عرضه این دو پردازنده توسط سامسونگ در واقع تلاش این شرکت برای مقابله با پردازنده‌های تازه معرفی شده کوالکام یعنی اسنپدراگون ۶۳۰ و اسنپدراگون ۶۶۰ است که بسیار مورد توجه تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند قرار گرفته است.

عنوان شده است که پردازنده Exynos 9610 سامسونگ عملکردی مشابه Snapdragon 660 را داراست، پردازنده مذکور هشت هسته‌ای است و هسته های پردازشی آن نیز شامل چهار هسته Cortex-A73 و چهار هسته Cortex-A53 می‌باشد که این هشت هسته در نهایت فرکانس کاری ۲٫۴ گیگاهرتزی را ایجاد می‌کنند. در کنار این پردازنده، تراشه گرافیکی GPU Mali-G71 قرار گرفته است.

از سوی دیگر، پردازنده Exynos 7885 سامسونگ شش هسته‌ای است و هسته‌های پردازشی آن نیز شامل دو هسته Cortex-A73 و چهار هسته Cortex-A53 می‌باشد که شش هسته مذکور فرکانس کاری نهایی ۲٫۱ گیگاهرتزی را ایجاد می‌کنند. در کنار این پردازنده، تراشه گرافیکی GPU Mali-G71 قرار گرفته است. گفته شده که این پردازنده همراه با اسمارتفون Galaxy A7 2018 معرفی خواهد شد.

در آخر هم باید گفت این دو پردازنده در فهرست پردازنده‌های رده متوسط جای می‌گیرند اما طی فرآیند ۱۰ نانومتری ساخته خواهند شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

چهار + 16 =