اسنپدراگون ۸۳۶ به همراه گوگل پیکسل۲ رونمایی خواهد شد

0

چند وقت پیش بود که عنوان شد کمپانی کوالکام همانند سال گذشته میلادی در کنار پردازنده اصلی اسنپدراگون ۸۳۵ یک پردازنده که کمی از این پردازنده قدرتمندتر است را عرضه خواهد کرد. سال گذشته ابتدا کوالکام در نیمه اول سال ۲۰۱۶ اسنپدراگون ۸۲۰ را معرفی کرد و سپس در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۱ پرده برداشت. به نظر می‌رسد در سال جاری میلای هم این مسئله جاری باشد و اسنپدراگون ۸۳۶ (نام احتمالی) بعد از معرفی اسنپدراگون ۸۳۵ در نیمه اول سال ۲۰۱۷ رسما در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ رونمایی شود.

تراشه گرافیکی و هسته پردازشی اسنپدراگون ۸۳۶ با اسنپدراگون ۸۳۵ تفاوتی نخواهد داشت اما فرکانس کاری این پردازنده کمی از اسنپدراگون ۸۳۵ بیشتر خواهد بود.

در ابتدا که خبر وجود اسنپدراگون ۸۳۶ اعلام شد، عنوان شد نخستین بار این پردازنده در گلکسی نوت ۸ سامسونگ رویت خواهد شد اما اکنون گفته شده است که اینگونه نخواهد بود و همانند سال گذشته که گوگل پیکسل نخستین بار طعم اسنپدراگون ۸۲۱ را چشید، گوگل پیکسل ۲ هم برای نخستین بار اسنپدراگون ۸۳۶ را در خود خواهد دید. جدای از این موبایل انتظار می‌رود گوشی‌هایی مثل شیائومی می نوت ۳، شیائومی Mi 6s و می میکس ۲ هم به پردازنده اسنپدراگون ۸۳۶ مجهز شوند.

همچنین انتظار می‌رود وان پلاس هم یک نسخه جدید از پرچمدار امسالش یعنی وان پلاس ۵ را با نام وان پلاس ۵T و یا وان پلاس ۵S مجهز به اسنپدراگون ۸۳۶ در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ عرضه کند. وان پلاس سابقه این کار را دارد. اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته وان پلاس در ابتدای سال وان پلاس ۳ را مجهز به اسنپدراگون ۸۲۰ معرفی کرد و سپس وان پلاس ۳T را مجهز به اسنپدراگون ۸۲۱ در اواخر سال ۲۰۱۶ روانه بازار فروش نمود.

با همه این حال باید صبر کرد و منتظر رونمایی از سری پیکسل ۲ بود تا مشخص شود آیا اسنپدراگون ۸۳۶ وجود خارجی دارد یا نه.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

13 + هفت =