سامسونگ علاقه‌ای به ورود به بازار بلندگوهای هوشمند ندارد

0

مطابق گزارشات جدیدی که امروز منتشر شده است سامسونگ بر روی یک بلندگو هوشمند کار نمی‌کند و این شرکت بیشتر تمرکز خود را بر روی توسعه دستیار هوشمند خود یعنی “بیکسبی – Bixby” گذاشته است. در جدیدترین روند توسعه بیکسبی این دستیار صوتی به زبان انگلیسی نیز مجهز شده است و در ایالات متحده نیز راه اندازی گردیده است.

در حال حاضر سامسونگ بازار بلندگوهای هوشمند را برای خود مناسب نمی‌بیند چراکه بلندگوهای هوشمند کمپانی آمازون بازار را تسخیر کرده‌اند و مطمئنا ورود به این بازار سود چندانی را نصیب سامسونگ نمی‌کند. البته این بدان معنا نیست که سامسونگ کاملا چشمان خود را بر روی این بازار بسته است بلکه گفته می‌شود که سامسونگ در حال رصد این بازار است تا ببینید تا کجا این بازار پیشرفت می‌کند تا شاید در تصمیم خود تجدید نظر کند و یک بلندگوی هوشمند بسازد.

بلندگوی هوشمند اکو آمازون ۷۰ درصد سهم بازار را در اختیار دارد و گوگل هوم نیز در حال افزایش سهم خود از این بازار است. دستیار بیکسبی سامسونگ به خوبی عمل می‌کند و فعلا در بازار داخلی کره بر روی بلندگوی هوشمند NUGU نصب شده است و عمل می‌کند.

سامسونگ در حال حاضر دستگاه‌های هوشمند خود را به SmartThings مجهز نموده است، اما هاب‌ها نمی‌توانند جای پای بلندگویی مانند اکو را پر کنند.

در نهایت، گفته شده است که سامسونگ قصد دارد که دستیار هوشمند Bixby را در یخچال هوشمند خانواده Hub 2.0 در دسترس قرار دهد. باید گفت که حالا که سامسونگ می‌خواهد این دستیار را در یخچال خود قرار دهد پس چرا نمی‌خواهد یک بلندگوی هوشمند مجهز به بیکسبی بسازد؟

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

چهار × 5 =