آیفون‌های سال ۲۰۱۸ اپل فقط با پنل‌های نمایشگر OLED عرضه خواهند شد

0

چند روز پیش بود که در سایت مقاله‌ای منتشر شد با این مضمون که پنل‌های OLED تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ درصد از بازار دیوایس‌های هوشمند را در بر خواهند گرفت و یکی از دلایل این مسئله سوئیچ اپل از پنل‌های نمایشگر LCD به پنل‌های OLED است. حالا سوال اینجاست اپل چگونه نقش خود را در افزایش سهم پنل‌های OLED بازی خواهد کرد؟

بنابر شایعاتی که امروز منتشر شده اپل در سال ۲۰۱۸ هم احتمالا سه گوشی را عرضه خواهد کرد که احتمالا برعکس سال ۲۰۱۷، هیچ کدام از این گوشی‌های هوشمند اپل دارای پنل LCD نخواهند بود. بنابر خبرهایی که تاکنون شنیده شده است، اپل در سال ۲۰۱۷ قرار است سه آیفون عرضه کند که آیفون ۸ با نمایشگر ۵٫۸ اینچی از نوع OLED عرضه خواهد شد اما دو آیفون دیگر که آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس نام خواهند داشت، مجهز به پنل LCD خواهند بود.

گفته شده دو آیفونی که در سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شوند دارای اندازه نمایشگر ۵٫۲۸ اینچی و ۶٫۴۶ اینچی و همانگونه که در بالا بدان اشاره شده از نوع OLED خواهند بود اما در مورد گوشی سوم سال ۲۰۱۸ اطلاعی در دسترس نیست.

البته تجهیز همه این گوشی‌ها به پنل‌های OLED کمی دشوار است چراکه هنوز تولیدات این پنل‌ها جوابگوی تقاظاها نیست. اپل هم اکنون با سامسونگ برای خرید پنل‌های OLED قرارداد دارد اما این شرکت به این قرارداد اکتفا نکرده و برای اینکه مطمئن شود مشکلی در تامین پنل‌های مورد نیازش پیش نمی‌آید، با ال‌جی هم می‌خواهد قرارداد همکاری و سرمایه‌گذاری به امضا برساند.

با همه این حال باید صبر کرد و دید چه بیش خواهد آمد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

19 − 18 =