مایکروسافت هزاران نفر از کارکنانش را اخراج می‌کند

0

یک منبع آگاه به رسانه ها گفته است که شرکت مایکروسافت قصد دارد هزاران نفر از نیروهای خود را که اغلب آن ها نیز در خارج از خاک آمریکا در حال فعالیت هستند بیکار کند.

شرکت مایروسافت که در حال تغییر سازماندهی خود است و این کار بر روی فروش و بازاریابی آن تاثیر خواهد گذاشت تصمیم به برکناری هزاران نفر از کارکنان خود کرده است. بر اساس گزارش ها سهام این شرکت روز پنجشنبه ۰٫۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

یک منبع آگاه نسبت به این کاهش نیرو به رویترز گفته است که مایکروسافت در خصوص این تعدیل نیرو به بعضی از کارکنان خود اطلاع قبلی داده است. بنابه گفته های وی بعضی دیگر از کارکنان این شرکت نیز بر اساس منطقه جغرافیایی خود تحت بررسی هستند تا اینکه در خصوص برکناری شان مطلع شوند.

مایکروسافت همچنین در بیانیه ای گفته است که همانند تمامی شرکتها کسب و کار خود را ارزیابی می کند و این می تواند به افزایش سرمایه گذاری در بعضی از نقاط بیانجامد.

ساتیا نادلا مدیر عامل کنونی مایکروسافت از سال ۲۰۱۴ تا کنون تمرکز شرکت خود را بر روی پردازش ابری گذاشته است و از تمرکز خود بر روی بازار کامپیوتر کم کرده است و احتمالا یکی از دلایل کاهش نیروی پیش رو این موضوع باشد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × پنج =