اسنپدراگون ۴۵۰ در راه است؛ تولید طی فرآیند ۱۴ نانومتری و هشت هسته‌ای

0

آنگونه که به نظر می‌رسد کوالکام در حال برنامه‌ریزی برای عرضه یک پردازنده جدید است. بنابر شنیده‌ها این پردازنده نام اسنپدراگون ۴۵۰ را بر خود خواهد داشت و در پایگاه‌های بنچمارک نیز با عنوان SDM450 ظاهر خواهد شد. در حال حاضر نسخه پایین‌تر این پردازنده یعنی اسنپدراگون ۴۳۵ از سری ۴۰۰ در گوشی‌هایی نظیر شیائومی ردمی ۴ ایکس و هواوی وای ۷ به کار گرفته شده است.

همانند اسنپدراگون ۴۳۵، اسنپدراگون ۴۵۰ نیز هشت هسته‌ای است اما طی فرآیند ۱۴ نانومتری ساخته می‌شود نه فرآیند ۲۸ نانومتری که اسنپدراگون ۴۳۵ بر روی آن تولید شده است. هسته پردازشی این پردازنده شامل هشت هسته پردازشی ARM Cortex-A53 است و سرعت کلاک تراشه گرافیکی آن نیز به ۶۰۰ مگاهرتز می‌رسد. این پردازنده همانند اسنپدراگون ۶۲۵ و ۶۲۶ دارای مصرف انرژی پایینی خواهد بود.

جزئیات دیگری در مورد این پردازنده مانند نسخه LTE، پشتیبانی از دوربین و باند هنوز ناشناخته است اما ما باید انتظار آن را داشته باشیم که پردازنده مذکور تکنولوژی شارژ سریع نسخه ۳٫۰ کوالکام را در خود داشته باشد.

تاریخ رونمایی مشخص نیست اما احتمالا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ و یا سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ این پردازنده رونمایی و در گوشی‌های هوشمند به کار گرفته شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

16 − یک =