مشکل عدم به کارگیری فناوری سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر سامسونگ، روشنایی بیش از حد محل آن است

0

چند ماهی قبل از رونمایی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس منابع خبری مختلف می‌گفتند که سامسونگ قصد دارد با به پا کردن انقلابی در گوشی‌های همراه، سنسور اثر انگشت را به زیر نمایشگر آنها هدایت کند. اما گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس معرفی شدند و خبری از اسکنر اثر انگشت در زیر نمایشگر آنها نبود بلکه این سنسور به بدترین جای ممکن یعنی کنار لنز دوربین هدایت شده بود که این مسئله صدای بسیاری از خریداران اس ۸ را نیز درآورد. ولی این مسئله سبب نشد تا سامسونگ دست از توسعه این فناوری بکشد بلکه خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه این تکنولوژی در پرچمدار دوم سال ۲۰۱۷ سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۸ به کار گرفته خواهد شد اما چند روز پیش بود که خبر رسید بعید است سنسور اثر انگشت گلکسی نوت ۸ در زیر صفحه نمایش آن جاسازی شود.

روز گذشته خبری جالب مخابره شد با این مضمون که کمپانی چینی ویوو با پشت سر گذاشتن سامسونگ و اپل، نخستین گوشی با نمایشگر بدون حاشیه و مجهز به سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر خود را تولید کرده است. این خبر کافی بود تا منابع مختلف علت به کار نگرفتن این تکنولوژی در اس ۸ و نوت ۸ را اعلام کنند. این منابع گفته‌اند هنگامی که سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر دیوایس‌های سامسونگ به کار گرفته می‌شود محل قرار گیری سنسور اثر انگشت از سایر نقاط نمایشگر روشن‌تر می‌شود و بدین سبب سامسونگ سخت در حال تلاش است تا این مشکل را حل کند و مطمئنا این تلاش زمانبر خواهد بود. با این تفاسیر معلوم نیست آیا این تلاش‌های سامسونگ به مجهز شدن گلکسی نوت ۸ به اسکنر اثر انگشت در زیر نمایشگر منتهی خواهد شد یا نه؟

با تمام این تفاسیر باید صبر کرد و دید در نهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد. هرچه که باشد اگر خبری از اسکنر اثر انگشت در زیر نمایشگر باشد، نخستین محصول سامسونگ نوت ۸ خواهد بود که در ماه سپتامبر و در نمایشگاه IFA 2017 برلین رونمایی خواهد شد. بدین ترتیب آن هنگام مشخص می‌شود سامسونگ این گوشی را به تکنولوژی فوق مجهز کرده است یا نه. اگرچه که برخی عنوان داشته‌اند که سامسونگ تا بهار سال ۲۰۱۸ این تکنولوژی را در هیچ یک از دستگاه‌های خود به کار نخواهد گرفت.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

16 + 4 =