هشدار اینتل به مایکروسافت و کوالکام برای نقض حق اختراع پردازنده با معماری x86

0

ماه گذشته میلادی و در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۷، کوالکام اعلام کرد به همراه ایسوس، لنوو و اچ‌پی می خواهد پردازنده موبایلی اسنپدراگون ۸۳۵ را به همراه بستر های نرم افزاری مبتنی بر ARM با مودم LTE X16 و با توجه به معماری x86 بر روی رایانه‌های شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ بیاورد.

این خبر کافی بود تا اینتل را به واکنش وا دارد. اینتل با انتشار یک پست وبلاگی تلویحا کوالکام و مایکروسافت را تهدید کرد که ۴۰ سالگی ریزپردازنده‌های با معماری x86 اینتل ۸۰۸۶ نزدیک است و این شرکت برای توسعه این ریزپردازنده‌های با معماری x86 سرمایه گذاری عظیمی انجام داده است و از این رو حفاظت از اختراعات خود و حقوق مالکیت معنوی آنها در این زمینه را در دستور کار قرار خواهد داد. اینتل گفته است برای ریزپردازنده‌های با معماری x86 حدود ۱۶۰۰ اختراع را در سراسر جهان به ثبت رسانده است و از این رو از نوآوری‌های خود در برابر هرگونه کپی کاری مراقبت به عمل خواهد آورد.

اینتل همچنین اشاره داشته است که برخی شرکت‌ها (مایکروسافت و کوالکام) سعی دارند معماری x86 را بدون مجوز ما استفاده کنند. این مسئله یک نقض حق ثبت اختراع آشکار است. ما به رقابت قانونی پایبندیم اما ما به یک نقض کننده حق ثبت اختراع خوشامد نمی‌گوییم.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

11 − 6 =