پردازنده A10X فیوژن اپل با امتیاز فوق‌العاده ۲۳۴ هزار در آنتوتو ظاهر شد

0

اپل در سال ۲۰۱۶ از پردازنده A10 فیوژن رونمایی کرد و آن را در گوشی‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس به کار گرفت. اکنون این شرکت از آیپد پرو ۱۰٫۵ و آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی مجهز به نسل جدید این پردازنده با نام A10X فیوژن رونمایی کرده است. این پردازنده به تازگی در آزمون‌های GeekBench شرکت داده شده بود و توانسته بود در آزمون چند هسته‌ای بنچمارک مذکور امتیاز فوق العاده ۹۰۹۱ را کسب کند. در حال حاضر هم این پردازنده مورد آزمون بنچمارک آنتوتو قرار گرفته است.

پردازنده A10 فیوژن چهار هسته‌ای بود و اکنون پردازنده A10X فیوژن شش هسته‌ای می‌باشد. البته نوع معماری و هسته پردازشی آن ناشناخته است اما باید گفت این پردازنده بسیار قدرتمند می‌باشد. نمره بنچمارک AnTuTu نیز قدرتمند بودن این پردازنده را ثابت می‌کند. این پردازنده توانسته برای اولین بار از امتیاز ۲۰۰ هزار که پردازنده‌های قبلی اپل از کسب آن عاجز بودند عبور کند و به امتیاز فوقالعاده ۲۳۴ هزار برسد. همچنین تراشه‌ی جدید اپل در قسمت گرافیک ۳D امتیاز ۹۳,۵۴۶ و پردازش چندهسته‌ای امتیاز ۱۹,۹۴۱ را توانسته بدست آورد.

عملکرد A10X به وضوح نشان می‌دهد نسل بعدی این تراشه یعنی A11 فیوژن از قدرت خارق العاده‌ای برخوردار خواهد بود. تراشه‌ای که همزمان با آیفون ۸ معرفی خواهد شد و در واقع در این موبایل به کار گرفته خواهد شد. از این رو ما باید منتظر یک سوپر گوشی به اسم آیفون ۸ باشیم.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × 3 =