آیا گلکسی نوت۸ نخستین گوشی است که به اسنپدراگون ۸۳۶ مجهز می‌شود؟

0

حدودا یک هفته‌ای است که شایعه شده که کمپانی آمریکایی کوالکام در حال کار بر روی یک پردازنده جدید با عنوان اسنپدراگون ۸۳۶ است. با اینکه خود شرکت کوالکام هنوز صحبتی از پردازنده مذکور به میان نیاورده است اما خبرهای جدیدی که در رابطه با این پردازنده منتشر می‌شود، نشان می‌دهد کوالکام واقعا در حال توسعه اسنپدراگون ۸۳۶ است. امروز هم خبری منتشر شده با این مضمون که گلکسی نوت ۸ سامسونگ نخستین گوشی خواهد بود که به اسنپدراگون ۸۳۶ مجهز خواهد شد.

انتظار می‌رود گلکسی نوت ۸ با نمایشگر ۶٫۳ اینچی از نوع بی نهایت و بدون حاشیه و با رزولوشن ۴K و با همان  نسبت ۹ به ۱۸٫۵ و با لبه های منحنی مشابه آنچه در اس ۸ دیده شده بود، عرضه شود. قلم S – Pen و دوربین دوگانه از دیگر ویژگی‌های این گوشی خواهد بود.

در مورد اسنپدراگون ۸۳۶ شایعات بر این اساس استوار هستند که فرکانس کاری نهایی این پردازنده از ۲٫۴۵ گیگاهرتزی در اسنپدراگون ۸۳۵ به فرکانس ۲٫۵ گیگاهرتزی افزایش پیدا می‌کند اما فرکانس کاری پایه در ۱٫۹ گیگاهرتزی ثابت باقی خواهد ماند. در مورد چیپ گرافیگکی هم سرعت کلاک به

امیدواریم ردای نخستین گوشی مجهز به اسنپدراگون ۸۳۶ بر دوش گلکسی نوت ۸ باقی بماند چراکه لقب نخستین گوشی مجهز به دوربین دوگانه سامسونگ را که گلکسی C10 از این موبایل ربود.

موعد رونمایی رسمی از این گوشی تاکنون در نمایشگاه IFA 2017 برلین آلمان اعلام شده است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

پنج × پنج =