فروش بالای تویوتا C-HR هیبریدی در اروپا

0

از زمانی که کراس اوور زیبای تویوتا C-HR در اروپا معرفی شده، این خودرو به سومین خودروی پرفروش کمپانی تبدیل شده است.

تویوتا C-HR از پیش‌بینی‌های فروش کمپانی برای این خودرو عبور کرده است. تویوتا فروش سالانه‌ی یک‌صد هزار دستگاهی برای C-HR را در اروپا هدف‌گذاری کرده و البته تقاضاهای اولیه برای این خودرو از سایت تولیدی Sakarya در ترکیه تأمین می‌شوند.

قبلاً تعداد ۳۱۸۸۸ دستگاه از C-HR در سه ماه اول سال فروخته شده که ساختاری مناسب برای کسب عنوان یکی از پرفروش‌های این کلاس به شمار می‌رود. از جمله خودروهای حاضر در این کلاس خودرویی می‌توان به فورد کوگا (فروش ۴۰۰۳۳ دستگاهی)، پژو ۳۰۰۸ (فروش ۳۷۱۶۳ دستگاهی)، رنو کجار (فروش ۲۹۴۷۴ دستگاهی) و سئات آتکا (فروش ۲۱۷۰۷ دستگاهی) اشاره کرد. نیسان قشقایی با فروش ۷۵۱۱۴ دستگاهی در همان بازه زمانی عنوان پرفروش‌ترین خودروی این کلاس را به خود اختصاص داده است.
متیو هریسون معاون فروش و بازاریابی تویوتای اروپا گفت:

امسال ما به راحتی فروش بالای ۱۰۰ هزار دستگاهی خواهیم داشت و احتمالاً به‌سوی ۱۱۰ هزار دستگاه خواهیم رفت. ما باید تأمین خودروها را به منظور جلوگیری از نارضایتی مشتریان و ایجاد زمان انتظار غیرضروری بهبود بخشیم.
تویوتا C-HR با پیشرانه دیزلی عرضه نمی‌شود اما این امر مانع از خرید مشتریان نشده زیرا بیش از ۸۰ درصد مدل‌های فروخته شده از نوع هیبریدی بوده‌اند. هریسون می‌گوید:

من فکر می‌کنم ما در حال ورود به فاز جدید با C-HR هستیم زیرا رشد واقعی را تجربه کرده‌ایم.
تویوتا C-HR هیبریدی از همان قوای محرکه‌ی پریوس استفاده می‌کند بدین ترتیب می‌توان ترکیب پیشرانه ۱٫۸ لیتری بنزینی با واحدی الکتریکی و گیربکسی CVT را مشاهده نمود. مجموع خروجی خودرو ۱۲۰ اسب بخار بوده و مصرف سوخت رسمی آن نیز ۳٫۸ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

6 + سه =