انتشار ساب‌کامپکت کیا استونیک؛ رقیب اصلی تویوتا CH-R و نیسان جوک

0

کیا به شکل کاملا رسمی از طرح شاسی‌بلند ساب‌کامپکت جدید خود به نام “استونیک” رونمایی کرد. این تصویر اولین طرح شرکتی کیا از استونیک است که در آستانه نیمه دوم سال جاری از سوی کیا معرفی می‌شود.

این رندر کیا رقیب اصلی تویوتا CH-R و نیسان جوک محسوب می‌شوند و با یک خط خوب متقاطع و سطح حجاری شده و قوس‌های عضلانی در چرخ‌ها زیبا به نظر می‌رسد. از دیگر سو به نظر می‌رسد، یکی از اهداف کیا از انتشار این رندر رقابت با شرکت والدش هیوندایی است که اخیرا تیزرهایی از مدل جدیدی به نام کونا را ارائه کرده است.

معمولا خودروها در چنین فوتو تیزرهایی کمتر جذاب به نظر می‌رسند، اما در مورد این خودرو اوضاع کمی متفاوت است. اگر باور نمی‌کنید، کافی است خود را پشت فرمان چنین SUV تصور کنید.

در حالی که تصویری از کابین این خودرو منتشر نشده کیا اعلام کرده که فضای داخلی این SUV کامپکت در هماهنگی نمای خارجی برای بخش اروپایی طراحی شده است. خطوط صاف، سطوح نرم و طراحی هندسی از جمله ویژگی‌های فضای داخلی این خودرو است.

در این کراس‌اوور می‌توان زبان طراحی جدید کیا را به وضوح مشاهده کرد. کیا تلاش کرده تا فضای مورد نظر برای سرنشینان را به حداکثر برساند. پیش‌بینی می‌شود برای رقابت با نیسان جوک یا CHR تویوتا، این خودروی کیا در مدل تولیدی به طیف وسیعی از امکانات ویژه مجهز شود. از طرفی یکی دیگر از گزینه‌های این خودرو شخصی‌سازی آن در فضای داخلی و خارجی است.

انتظار می‌رود این خودرو نیز مانند مدل خواهرش یعنی کونا با یک موتور ۱٫۴ لیتری بنزینی یا یک مدل ۱٫۶ لیتری دیزلی ارائه شود. هنوز در خصوص این موضوع که آیا کیا قصد دارد این خودرو را با قابلیت محرک تمام چرخ ارائه دهد نیز اطلاعات چندانی در دست نیست.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دو × 4 =