کوالکام در حال توسعه پردازنده اسنپدراگون ۸۳۶ می‌باشد

0

بنابر آخرین خبرهای منتشره از بزرگترین کمپانی سازنده پردازنده‌های موبایلی جهانی یعنی کوالکام، این شرکت آمریکایی در حال کار بر روی نسخه جدید پردازنده پرقدرت اسنپدراگون ۸۳۵ با عنوان اسنپدراگون ۸۳۶ است.

باید گفت این غول فناوری مستقر در سن دیگو کالیفرنیا، قبلا هم دست به چنین کاری زده بود. در سال ۲۰۱۶ کوالکام پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ را معرفی کرد و سپس از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۱ پرده برداشت که این پردازنده در گوشی‌هایی همچون گوگل پیکسل، پیکسل ایکس ال، ال‌جی جی ۶ و اچ‌تی‌سی یو اولترا به کار گرفته شد.

اگر کوالکام واقعا در حال توسعه یکی دیگر از پردازنده‌های گل سرسبد خود باشد، احتمالا ما آن را تا پایان سال جاری میلادی رویت خواهیم کرد. بسیاری از کمپانی‌های تولیدکننده گوشی های هوشمند قصد دارند در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ از چندین گوشی پرچمدار رونمایی کنند و شاید این پردازنده پرقدرت کوالکام در این موبایل‌ها دیده شود. سامسونگ در نیمه دوم گلکسی نوت ۸ را می‌خواهد معرفی کند، ال‌جی گوشی V30 را در دست ساخت دارد و گوگل هم گوگل پیکسل ۲ و پیکسل ایکس ال ۲ را در دست طراحی دارد و تاکنون طبق شایعات و خبرهای مختلف، همه گوشی‌های مذکور استفاده از اسنپدراگون ۸۳۵ را در دستور کار قرار داده بودند و حالا شاید با ورود احتمالی اسنپدراگون ۸۳۶ اوضاع کمی متفاوت شود.

در حالی که هنوز به طور قطعی مشخص نیست کوالکام اسنپدراگون ۸۳۶ را روانه بازار فروش می‌کند یا نه اما خبرهای بسیاری از تولید آزمایشی پرچمدار سال ۲۰۱۸ کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۴۵ به گوش رسیده است. در بسیاری از خبرها  آمده بود که تولید این پردازنده طی فرآیند ۱۰ نانومتری انجام خواهد شد اما برخی منابع هم پا را فراتر گذاشته و از تولید طی فرآیند پیشرفته ۷ نانومتری صحبت به میان آورده‌اند. با همه این حال باید منتظر ماند و دید چه رخدادهایی در راه است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

2 × یک =