گزارش گوگل از نحوه توزیع اندروید؛ مارشمالو صدرنشین، نوقا به ۹٫۵ درصد رسید

0

شرکت گوگل در هر ماه میزان توزیع اندروید بر روی دیوایس‌های الکترونیکی مجهز به سیستم‌عامل اندروید را اعلام می‌کند و در حال حاضر هم این کار را انجام داده است و نمودار توزیع اندروید را منتشر نموده است.

گزارش این ماه گوگل نشان می‌دهد جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید ۷٫۰ نوقا در ۸٫۹ درصد از دیوایس‌های اندرویدی نصب گردیده است و اندروید ۷٫۱ تنها در ۰٫۶ درصد از تلفن‌های اندرویدی نصب می‌باشد که نسبت به ماه پیش که کلا ۷٫۱ درصد از دیوایس‌های اندروید را شامل می‌شد، رشدی ۲٫۴ درصدی را نشان می‌دهد.

امروز باید بگوییم اینبار این اندروید ۵٫۰ لالی پاپ نیست که در صدر نشسته است بلکه اندروید ۶٫۰ مارشمالو جای آن را با سهم ۳۱٫۲ درصدی گرفته است و صد البته اندروید لالی پاپ هنوز هم سهم عمده‌ای از دیوایس‌های اندرویدی را شامل می‌شود به نحوی که سهم این نسخه از اندروید در حدود ۳۰٫۸ درصد می‌باشد. این مساله نشان می‌دهد بسیاری از کاربران گوشی‌های اندرویدی در حال آپدیت دستگاه خود به نسخه‌های جدید اندروید هستند. اندروید ۴٫۴ کیت‌کت نیز با کاهش سهم خود از بازار روبرو شده است.

مطمئنا با روند عرضه بیشتر گوشی‌های جدید اندرویدی در فصل دوم سال ۲۰۱۷، اندروید ۷٫۰ نوقا و حتی اندروید ۶٫۰ مارشمالو رشد خوبی را تجربه خواهند کرد. با همه این حال درصورت عرضه اندروید ۸٫۰ این آمار دستخوش تغییرات بیشتری خواهد شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

5 × 1 =