آی‌مک پرو با پردازنده ۱۸ هسته ای و مک‌بوک‌های جدید اپل رونمایی شدند

0

اپل سرانجام از طیف گسترده ای از رایانه ها و نوت بوک های جدید خود رونمایی کرد که در راس آنها آی مک پروی ۴۹۹۹ دلاری قرار دارد.

فروش عمومی آی مک پرو از شهریور ماه آغاز می شود و با توجه به ویژگی های سخت افزاری، مناسب افرادی خواهد بود که به دنبال تدوین فیلم ها و تصاویر با دقت ۴K هستند.

همچنین توسعه دهندگان و طراحان بازی های ویدئویی که در حال تولید بازی های واقعیت مجازی هستند می توانند از آی مک پرو بهره بگیرند.

این رایانه با نمایشگر ۲۷ اینچی برای اولین بار به رنگ خاکستری عرضه شده و مجهز به سیستم خنک کننده گریز از مرکز با دو فن است که پردازنده Xeon آی مک پرو را خنک نگه می دارند. این پردازنده به انتخاب خریداران ۸، ۱۰ یا ۱۸ هسته ای خواهد بود.

پردازنده های گرافیکی این رایانه ساخت ای ام دی و از سری Vega هستند. آی مک پرو دارای ۱۲۸ گیگابایت حافظه و ۴ گیگابت حافظه فلاش بوده و چهار پورت Thunderbolt برای آن پیش بینی شده است. لذا این رایانه قادر به اتصال همزمان به دو نمایشگر ۵K و دو حافظه RAID در آن واحد است.

در نهایت اپل نوت بوک های مک بوک و مک بوک ایر خود را هم با پردازنده های تازه Kaby Lake عرضه کرده است. مدل  ۱۳ اینچی این نوت بوک بدون نوار ابزار لمسی ۱۲۹۹ دلار و قیمت مدل ۱۳ و ۱۵ اینچی آن با نوار ابزار لمسی به ترتیب ۱۷۹۹ و ۲۳۹۹ دلار خواهد بود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

4 × پنج =