بطری آب هوشمند مخصوص بانوان طراحی و ساخته شد

0

بدن در فصل گرما به آب زیادی نیاز دارد بخصوص افرادی که فعالیت‌های بدنی زیادی دارند و باید در فصل گرما بیشتر آب بنوشند اما همیشه آنقدر درگیر فعالیت‌های روزانه می‌شویم که به طور کامل فراموش می‌کنیم به میزان کافی آب بنوشیم و همین موضوع صدمات زیادی به بدن وارد می‌کند.

اخیراً یک استارتاپی که در زمینه سلامت و تناسب اندام زنان فعالیت می‌کند یک بطری آب هوشمند مخصوص بانوان طراحی و ساخته  که میزان آب بدن آنها را محاسبه می‌کند و در صورت نیاز بدن به نوشیدن آب، به کاربر هشدار می‌دهد. این بطری Bellabeatنام دارد و کارش فقط این نیست که میزان آب مصرفی و مورد نیاز بدن را به کاربرش هشدار دهد اول اینکه آنچه این بطری را از سایر بطری‌های هوشمند متفاوت می‌کند، به‌کار بردن هوش مصنوعی در آن است. دوم اینکه بر سایر برنامه‌های سبک زندگی کاربر مانند خواب، استرس و چرخه قاعدگی و… نظارت می‌کند.

این بطری از طریق بلوتوث به گوشی‌های تلفن هوشمند متصل می‌شود و به کاربر می‌گوید که میزان آب بدنش چقدر است و باید چه میزان دیگر آب مصرف کند. همین‌طور مقدار خواب کاربر را ارزیابی کرده و اطلاع می‌دهد که به چه میزان خواب و استراحت نیاز دارد. در کنار این کارها میزان استرس کاربر را نیز اطلاع‌رسانی کرده و رسیدن چرخه قاعدگی را به کاربر اطلاع می‌دهد.این بطری سبک است و از مواد و شیشه‌ای که در ساخت ماشین ظرفشویی به کار می‌رود، ساخته شده است. باتری آن به مدت ۶ ماه کار می‌کند و قابل تعویض است. این بطری اکنون وارد بازار شده و به قیمت ۸۹ دلار به فروش می‌رسد

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

12 + سیزده =