مرسدس بنز از استیشن ۶۰۳ اسب‌بخاری خود رونمایی کرد

0

به نظر می‌رسد هیچ‌ فردی به یک استیشن ۶۰۳ اسب‌بخاری که در ۳٫۵ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد، نیازی ندارد. اما اگر شما فکر می‌کنید چنین خودرویی برایتان لازم است، مرسدس- AMG فکرش را کرده و نمونه‌ای را برایتان ساخته است.

خودروهای E63 یا به عبارت دقیق‌تر استیشن‌های ۴ماتیک پلاس E63 مرسدس AMG عنوان بلند و بالایی برای یک خودرو محسوب می‌شود.این خودرو از همان موتورهای ۴ لیتری توئین توربوی V8 سدان با فناوری غیرفعال‌سازی سیلندر بهره می‌برد. این سامانه در مواقعی که راننده با شتاب و عجله رانندگی نمی‌کند، به بهره‌وری سوخت و کاهش انتشار آلودگی کمک شایانی می‌کند.

آیا این بنز سریع‌ترین استیشن 2017 خواهد بود؟

این استیشن نیز مانند مدل سالن E63 سدان، با قابلیت حرکت چهارچرخ ارائه می‌شود. این قابلیت شانس مبارزه خودرو و حرکت بهتر آن در سطوح غیر جاده‌ای و زمین‌های ناهموار را گسترش می‌دهد. حرکت چرخ‌های عقب در این خودرو دائمی است و در صورت نیاز با فرمان کاربر و با فشار دکمه، فرمان‌پذیری چرخ‌های جلو به مجموعه حرکتی خودرو اضافه می‌شود.

آیا این بنز سریع‌ترین استیشن 2017 خواهد بود؟

این خودرو در دو نسخه E63 و E63S ارائه خواهد شد. هر دو این استیشن‌ها گران‌تر از برادران سدان خود هستند. نسخه S مهندسی پر هزینه‌تری را در بر داشته و از همان موتور E63 بهره می‌برد. هر دو این خودروها به یک جعبه دنده خودکار ۹ سرعته مجهز خواهند شد. تفاوت بزرگ این دو خودرو در توان و خروجی آنها خلاصه می‌شود.

آیا این بنز سریع‌ترین استیشن 2017 خواهد بود؟

استیشن E63 با گشتاور ۷۴۹ نیوتن‌متر ۵۶۳ اسب‌بخار توان داشته و در ۳٫۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر می‌رسد. این در حالیست که مدل E63 S با گشتاور ۸۴۴ نیوتن‌متر توانی برابر ۶۰۳ اسب‌بخار تولید می‌کند و در رسیدن به شتاب صفر تا صد نسبت به برادر خود ۱ ثانیه تاخیر دارد.

بیشینه سرعت در هر دو مدل به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت خلاصه می‌شود. اگرچه بسته‌های تنظیماتی کارخانه AMG این امکان را به وجود می‌آورد که بیشینه سرعت تا ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت افزایش یابد.

آیا این بنز سریع‌ترین استیشن 2017 خواهد بود؟

دیگر ارتقاهای نسخه S نسبت به E63 شامل حالت فوق‌العاده “ریس” در انتقال قدرت، فرمان‌پذیری و تعلیق بیشتر، افزایش پویایی موتور و صفحه ترمزهای بزرگتر ۳۹۰ میلی‌متری برای بخش جلو می‌شود. دیسک‌های ترمز در حالت استاندارد ۳۶۰ میلی‌متر بوده و در صورت تمایل مشتریان از مدل‌های بزرگ سرامیک کربنی ۴۰۲ میلی‌متری نیز استفاده خواهد شد.

حال که مرسدس AMG به شکلی رسمی این خودروی خود را معرفی کرده است، آن را برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی ژنو در ماه مارس سال جاری خواهیم دید. پیش‌بینی می‌شود ارسال این خودروها در ماه ژوئیه آغاز شده و در آوریل سال جاری به فروش برسد.

منبع:asriran

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

پنج × 2 =