چگونگی تشخیص آسان نوع ویندوز،مقدار و نوع رم،سی پی یو و کارت گرافیک در ویندوز 10

6

شاید در بسیاری از مواقع نیاز باشد ما از نوع رم و کارت گرافیک یا حتی نوع ویندوز (۳۲ یا ۶۴ بیتی) دستگاه مان اطلاع داشته باشیم.این مشکل برای افراد مبتدی و یا حتی افرادی که به تازگی به ویندوز جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۰ کوچ کرده اند، می تواند مفید باشد.اکنون ما در اینجا روشی آسان برای دستیابی به موارد بالا را ذکر می کنیم.البته برای تشخیص نوع ویندوز،مقدار و نوع رم و کارت گرافیک در ویندوز ۱۰ راه های بسیاری وجود دارند که ما آسان ترین راه را انتخاب کرده ایم.

تشخیص نوع ویندوز،مقدار و نوع رم و سی پی یو در ویندوز۱۰

ابتدا بر روی  This PC (my ccomputer) کلیک راست می نماییم و در پایین روی گزینه properties کلیک می نماییم.سپس صفحه ای باز می شود که در آنجا می توان نوع رم و سی پی یو و نوع سیستم را تشخیص داد.

type win,ram.cpu

 

تشخیص نوع و مقدار کارت گرافیک در ویندوز۱۰

Untitled-1

در همین صفحه و در گوشه سمت چپ بر روی گزینه Device Manager کلیک نمایید و روی گزینه Display Adaptors کلیک کنید. در اینجا تمام اطلاعات مربوط به کارت گرافیک شما قابل مشاهده خواهد بود.

type gpu

 

 

 

 

6 دیدگاه

  • با عرض سلام و احترام
   اگر بر روی سیستم شما نصب باشه (در ویندوز ۱۰ بصورت پیش فرض نصب هستش) run کامپیوترتون رو بالا بیارید (win+R) درونش گزینه dxdiag را تایپ و اینتر کنید.در صفحه ای که باز میشه پایین صفحه نوع نسخه DirectX رو نشون می ده و در تب دوم Display هم که اطلاعات کارت گرافیک رو به شما نشون می ده.

    
  • با عرض سلام و احترام
   در همین صفحه که نوع سیستم رو نوشته (system type) اگر ویندوز ۳۲ بیتی روی سیستم شما نصب باشه در کنارش گزینه x64-based processor رو درج می کنه که این نشون میده سیستم شما قابلیت نصب ویندوز ۶۴ بیتی رو داراست.البته باید توجه داشته باشید برای نصب یک ویندوز ۶۴ بیتی حداقل ۲ گیگابایت رم نیاز هستش.

    

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

پنج × 2 =