فورد موستانگ پرفروش ترین خودروی اسپورت کوپه‌ دنیا شد

0

فروش جهانی موستانگ از یک‌صد هزار دستگاه فراتر رفته است.سال گذشته فورد حدود 140 هزار موستانگ را به فروش رسانده است و این مدل تنها خودروی اسپورت کوپه‌ای بوده که طبق داده‌ها بیش از 100 هزار دستگاه فروش داشته است.در حال حاضر این خودروساز موستانگ را در 140 بازار عرضه می‌کند.

2015-ford-mustang-front-three-quarters-view

اگرچه که سال 2015 اولین سالی بوده که موستانگ به‌صورت جهانی عرضه‌شده اما در ایالات‌متحده، بیش از شورلت کامارو و دوج چلنجر خریدار داشته است. موستانگ آمار فروش 12563 دستگاهی داشته درحالی‌که دو خودروی دیگر روی‌هم‌رفته فقط 12248 دستگاه فروش رفته‌اند.

2015-Ford-Mustang-GT-front-end-in-motion-071

تحلیلگر فروش فورد آقای اریک مرکل می‌گوید:

درحالی‌که رشد فروش موستانگ بیش‌تر به بازارهای داخلی-خصوصا کالیفرنیای جنوبی- و محبوبیت پیشرانه‌ی اکو بوست 2.3 لیتری مربوط می‌شود، اما خریداران در سایر کشورها پیشرانه‌ی 8 سیلندر را ترجیح می‌دهند. این پیشرانه‌ی 8 سیلندری پرقدرت از محبوبیت خاصی در خارج از ایالات‌متحده برخوردار است.

 

2015-Ford-Mustang-rear-three-quarter1
از تابستان سال پیش تابه‌حال بیش از 16 هزار سفارش موستانگ در اروپا ثبت شده است. در آلمان مدل کانورتیبل موستانگ بالاترین نرخ فروش بین‌المللی را دارد. بازارهایی نظیر چین و انگلستان دسترسی محدودشده‌ای دارند اما هنوز هم در فروش 141868 دستگاهی جهانی موستانگ نقش خاص خود را ایفا می‌کنند.

مرکل در ادامه‌ی صحبت‌های خود به نکات جالبی اشاره می‌کند:

مصرف‌کنندگان آمریکایی برای چندین دهه از خودروهای اسپورت خارجی لذت برده‌اند بنابراین زمان آن فرارسیده تا آمریکایی‌ها با فرستادن موستانگ جدید به بازار قدرت خود را نشان دهند. بازارهای جهانی از ظرفیت بالایی برخوردار هستند. موستانگ تنها خودروی اسپورت کوپه است که فروش بیش از 100 هزار دستگاهی را در سال گذشته ثبت نموده است.

منبع:pedal

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

11 − یک =