سامسونگ و فروش دو برابری گوشی هوشمند در جهان نسبت به رقیب دیرینه یعنی اپل

0

سامسونگ در سه ماهه 2016،‌ دو برابر اپل گوشی هوشمند فروخت.

به گزارش نیوتک و به نقل از خرداد، گلکسی S7 برای سامسونگ، غول جهانی گوشی‌های هوشمند خوش‌یمن بوده است. سامسونگ توانست در ماه گذشته 10 میلیون گوشی گلکسی S7 را به فروش برساند. این شرکت نه تنها برای ارائه این دستگاه مورد تمجید قرار گرفتند، بلکه توانستند در اولین سه ماهه 2016، دو برابر اپل گوشی هوشمند بفروشند.

سامسونگ با توسعه برتری خود در بازار فروش گوشی‌های هوشمند بزرگترین برند باقی ماند. این شرکت کره‌ای در سه ماهه اول 2016، 81 میلیون گوشی هوشمند فروخت و 27.8 درصد از سهام بازار را در اختیار گرفت. اپل، حریف جهانی او، در مدت زمان مشابه 42 میلیون گوشی فروخت تا 14.4 درصد از سهام بازار را به دست بیاورد.

سهام فروش سامسونگ در بازار گوشی‌های هوشمند در مقایسه با سه ماهه اول 2015، 5.7 درصد افزایش و در مقایسه با سه ماهه چهارم 2015، 2.5 درصد افزایش داشت. هوآوی با 9.3 درصد، لنوو با 5.8 درصد، شیائومی با 5.5 درصد و ال‌جی با 5.1 درصد در بازار جهانی به ترتیب از سوم تا پنجم بازار جهانی حضور دارند.

تفاوت سهام بازار سامسونگ و اپل در سه ماهه چهارم سال گذشته 1.2 درصد بود اما در اولین سه ماهه سال جاری به 13 درصد رسید. گلکسی S7 و گلکسی S7 edge در ماه فوریه آشکار و در ماه مارس رونمایی شدند. تحلیل‌گران بازار می‌گویند که سامسونگ دستاورد قابل توجهی در رکود فروش گوشی‌های هوشمند جهانی داشته است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه × 2 =