ساخت پیشرفته ترین جزیره مصنوعی شناور دنیا توسط یک شرکت سوئیسی

0

محققان خوش ذوق در سوئیس جزیره مصنوعی مفهومی ارایه کرده اند که از حیث برابری با محیط طبیعی ساحل چیزی از آن کم ندارد.همزمان با تداوم گرمایش زمین که با بالاآمدن نسبی سطح آب اقیانوسها همراه است، صاحبان جزایر خصوصی در گوشه و کنار جهان نسبت به اتفاقاتی که در آینده روی می دهد ابراز نگرانی می کنند.

اکنون یک شرکت تولید کننده زیردریایی در سوئیس موسوم به Migaloo ایده جالب توجهی برای طراحی و ساخت جزایر مصنوعی ارایه کرده است که مهمترین ویژگی آن سیاره بودنش در اقیانوس است.این جزیره مصنوعی که از دور بی شباهت به سکوهای نفتی مستقر در اقیانوس نیست با نام Kokomo Ailand ساخته می شود.


در این سازه شناور انبوهی از فناوری های نوین همراه با امکانات رفاهی و سرگرم کننده به کار گرفته شده است. بدون شک پنت هاوس این جزیره شناور دیدنی ترین بخش آن به شمار می آید. همچنین سکوهای مخصوصی برای پهلو گرفتن زیردریایی در کنار آن تعبیه شده است.کل این مجموعه که ۱۲.۸ کیلومتر بر ساعت حداکثر سرعت دارد طی ۸ تا ۱۰ سال ساخته می شود.تمام چهارپایه این جزیره شناور بر روی دو کرجی مستقر شده تا تعادل مجموعه به خوبی حفظ شود. درحقیقت این بخش، جزیره شناور را بر روی آب نگاه می دارد.

اما این تمام داستان نیست. چهار برج زیردریایی نیز در زیر این سازه ساخته شده که از آن به عنوان محل ذخیزه سازی مواد مختلف استفاده می شود.اما اوج هنرنمایی به کار رفته در این پروژه در بالاترین نقطه آن است یعنی جایی که معادل طبقه ۲۶ سازه است. در این قسمت فضاهای مناسبی برای ورزش و سرگرمی در نظر گرفته شده است.

سکوی ویژه بالگرد از دیگر ویژگیهای ساختاری این جزیره مصنوعی به شمار می آید.

منبع:خبرگزاری مهر

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

12 − 5 =