اعتراض اپل، مایکروسافت، گوگل و آمازون به لایحه رمزگشایی اجباری دیوایس های الکترونیکی

0

ائتلاف چهارگانه اپل، مایکروسافت، گوگل، آمازون، و دیگر شرکت های بزرگ فن آوری با انتشار نامه ای سرگشاده نگرانی های خود را از بایت ارائه یک لایحه بحث برانگیز در کنگره آمریکا که سازندگان گوشی های هوشمند و دیگر دستگاه های الکترونیکی را ملزم به رمزگشایی اطلاعات مربوط به تقاضای نهاد های امنیتی می کند، ابراز کرده اند.

در این نامه که در این هفته منتشر شده است،خطاب به حامیان این لایحه ، سناتور ریچارد  (R-NC) و دایان فاینستاین (D-CA) نوشته شده است و گروه های انجمن اصلاحات مدار بسته، انجمن صنعت کامپیوتر و ارتباطات، ائتلاف زیرساخت های اینترنت و نرم افزار ، انجمن سرگرمی و همچنین علاوه بر اپل، مایکروسافت، گوگل و آمازون، ائتلاف نمایندگی شرکت هایی مانند فیس بوک،نتفلیکس (Netflix ) نیز آن را امضا نموده اند،هر گونه رمزگشایی اجباری دیوایس های الکترونیکی را مانند آنچه در لایحه این سناتور ها آمده است را شامل پیامد های ناخواسته از جمله بی اعتمادی کاربران این دستگاه ها به شرکت های تکنولوژی و نقص حریم خصوصی کاربران دانسته اند.

پیش نویس رسمی  این لایحه هفته گذشته در پی بن بست اپل با اف بی آی (FBI) بر سر دسترسی به آی فون استفاده شده توسط یکی از تیراندازان در حمله تروریستی سان برناردینو منتشر شد. این لایحه با مقاومت سختی از طرف گروه های آزادی های مدنی مواجه شده است.

اما حامیان این لایحه به دنبال برطرف کردن نگرانی های حریم خصوصی و امنیت کاربران هستند،حامیان این لایحه  با این استدلال که  اجرای این قانون بسیار مهم است این کار را انجام می دهند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

20 − 19 =