سهام کمپانی اپل در بازار بورس آمریکا با یک شوک مواجه و کاهش پیدا کرده است

0

سهام کمپانی اپل  در بازار بورس آمریکا با یک شوک مواجه و کاهش پیدا کرده است.علت این موضوع کاهش فروش اسمارت فون های آیفون بوده است و به همین علت اپل تولید آیفون را در سه ماهه اول سال 2016 نسبت به پارسال در حدود 30 درصد کاهش داده است. ارزش سهام اپل با ۲ درصد کاهش حدود ۲.۲۵ دلار، به ۱۰۹.۸۵ دلار تنزل یافته است.

عدم استقبال و فروش کمتر از انتظار گوشی‌های آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس سبب گردیده است که کمپانی آمریکایی تصمیم به کاهش تولید بگیرد. بعلاوه این شرکت در زمینه‌ی تولید آیفون SE نیز قصد ندارد تولیدات زیادی داشته باشد. البته این کاهش فروش در کل بازار تلفن‌های هوشمند قابل لمس است. طبق آمار، نرخ رشد فروش گوشی‌های هوشمند در سال جاری، در کمترین درصد خود نسبت به سال‌های گذشته قرار خواهد گرفت. گفته می‌شود، برای اولین بار در تاریخ، نرخ رشد فروش گوشی‌های هوشمند کمتر از ۱۰ درصد افزایش خواهد داشت.

علاوه بر این، زمانی که گزارش مالی درآمد در سه ماهه اول خود را در اواخر این ماه منتشر کرد،مطابق این گزارش یک کاهش در فروش آیفون در سال 2016 نسبت به سال  2015 برای اولین بار اتفاق افتاده است. تحلیلگران پیش بینی کرده اند که اپل  54،600،000 واحد آیفون از ژانویه تا مارس به فروش می رساند، در حالی که در مقایسه با 61.2 میلیون آیفونی که در طول سه ماهه مشابه پارسال به فروش رسانده است،کاهش نشان می دهد.


 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × 3 =