نام جدید سیستم عامل گوگل از طرف سامسونگ افشا شد

0

چند وقت پیش بود که گوگل پیش نمایشی از سیستم عامل جدید خود یعنی اندروید  ( Android N)را منتشر کرد ولی تاکنون مشخص نکرده است که نام سیستم عامل خود را چه چیزی خواهد گذاشت.پلتفرم اندروید از زمان انتشار اولین نسخه تا حالا برای هر نسخه جدای از انتخاب یک شناسه عددی مخصوص، نام یک نوع شیرینی هم در نظر گرفته که به ترتیب حروف الفبا از حرف A شروع شده و حالا در جدیدترین نسخه آن به حرف N رسیده است.

در همین حین اما کمپانی سامسونگ بصورت خیلی اتفاقی و از روی سهو و نه عمد نام اندروید7 را برای اندروید N گذاشته که این مساله نشانگر آن است که مدیران گوگل اندروید بعدی را 7.0 نام گذاری خواهند کرد.

کمپانی کره ای سامسونگ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکای گوگل در فیچر موسوم به MultiWindow نام اندروید 7.0 را به طور رسمی استفاده نموده است. با این وجود زیاد هم دور از ذهن نبود که شماره‌ی این نسخه ۷ شود؛ چراکه به عنوان مثال در سال ۲۰۱۴ اندروید آبنبات چوبی نسخه‌ی ۵ بود و پس از آن شاهد انتشار نسخه‌ی ۶ این سیستم‌عامل با نام مارشمالو بودیم که در سال ۲۰۱۵ از راه رسید.

با همه این احوال باید منتظر ماند و دید در کنفرانس سالیانه‌ی توسعه‌دهنگان گوگل I/O که در سال جاری در کالفرنیا آمریکا و در حدود یک ماه دیگر برگزار می‌شود چه اتفاقی خواهد افتاد و گوگل چه دستپختی را برای کمپانی های دنیای تکنولوژی به ارمغان خواهد آورد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

ده + 4 =