تویوتا و مایکروسافت در پروژه تماس تویوتا با هم همکاری خواهند کرد

0

کمپانی تویوتا و کمپانی مایکروسافت در یک پروژه که مربوط به تویوتا می شود همکاری خواهند کرد.در قالب این پروژه که به “تماس تویوتا” مشهور است تویوتا از سامانه محاسبات ابری آژور (Azure) مایکروسافت در خودروهای تویوتا استفاده خواهد کرد.

کمپانی تویوتا اعلام نموده است که این همکاری سبب گسترش و پایداری فعالیت‌های این شرکت در راستای مدیریت اطلاعات و تحلیل داده‌ها می‌شود. این همکاری یک پشتیبانی تمام عیار به حساب می‌آید به طوری که از سرویس تلماتیک شروع شده و به مدل بیمه‌ی قیمت بر پایه کارکرد ختم می‌شود؛ سرویس تلماتیک رفتار و علایق راننده را می‌آموزد و مدل قیمتی بر پایه کارکرد، الگوهای رانندگی را ذخیره سازی می‌کند. در این همکاری مشترک ایجاد یک شبکه گسترده میان خودروهای تویوتا پیش بینی شده است تا بتواند اطلاعات ترافیکی و شرایط جوی در بین خودروهای تویوتا به اشتراک گذاشته شود.

پروژه‌ی  “تماس تویوتا” از شهر پلانو (Plano) در تگزاس شروع خواهد گشت. شهر پلانو مقر اصلی تویوتا در ایالات متحده امریکا بوده و مکان مناسب برای همکاری مشترک مهندسان مایکروسافت با تویوتا است. زک هیکزس(Zack Hicks) نماینده ارشد اطلاعات تویوتا در منطقه امریکای شمالی گفت که:

تماس بین خودروهای تویوتا فناوری است که همچنان که سب می شود کارها به آسانی به پیش بروند بلکه زندگی را راحت نموده و به ما یاری می رساند تا در مسیر اهداف والای بشری گام برداریم.این شرکت پشتیبانی گسترده‌ای از سرویس داده‌های مشتریان، فروشندگان، وابستگان و ناوگان خدمات تویوتا را انجام می‌دهد.

با همه این تفاسیر  تویوتا اولین شرکتی نیست که از خدمات مایکروسافت آژور بهرمند خواهد شد،در گذشته دیگر کمپانی ژاپنی یعنی نیسان نیز برای ازتقا سامانه سرگرمی موجود در خودروهای خود با مایکروسافت در زمینه استفاده از فناوری مایکروسافت آژور به توافق رسیده بود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

18 + 4 =