اپل در حال از دست دادن سهم خود در بازار گوشی های هوشمند به نفع اندروید است

0

با توجه به آخرین گزارش از شرکت تحقیقات بازار Kantar، سیستم عامل IOS اپل در حال  از دست دادن بازار به نفع اندروید در بخش خاصی از بازار جهانی گوشی های هوشمند، از جمله ایالات متحده، اروپا و چین می باشد. اگر چه زیان گزارش شده قابل توجه نیستند،اما قابل تامل می باشند به طوری که این آمار به هیج وجه خوشایند اپل نخواهد بود.گزارش توسط موسسه Kantar بر روی داده های جمع آوری شده در سه ماه منتهی به فوریه 2016 می باشد و  همه تغییرات نسبت به دوره سه ماهه منتهی به فوریه 2015 گزارش شده است.


بزرگترین زیان سهم بازار برای IOS در چین، که در آن تخمین زده شده است اپل حدود 3.2 سهم بازار از دست داده است اتفاق افتاده. در بازار چین،سهم پلتفرم آندروید 3.4 درصد بالا رفت و  به 76.4٪ رسید.
Kantar تخمین می زند که این اولین بار از ماه اوت سال 2014 است که اپل از سهم خود در بازار گوشی های هوشمند چین را از دست می دهد.با این حال اپل با معرفی گوشی آیفونSE هم توفیق چندانی در بازار چین بدست نخواهد آورد چون تا اکنون فقط 3.4 میلیون نفر از مردم چین آیفون جدید اپل را پیش خرید کرده اند که بخش کوچکی از بازار گوشی های هوشمند به حساب می آید.

در آمریکا نیز ای او اس اپل 0.5 درصد از سهم بازار را از دست داده است.این رقم برای ویندوز 2.2 درصد بوده است ولی اندروید توانسته است سهم خود را 3.3 درصد بهبود ببخشد و سهمی 58.9 درصدی از فروش گوشی های هوشمند آمریکا را به دست آورد.در پنج بازار بزرگ اروپا (آلمان، انگلستان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا)، ای او اس اپل با کاهش  1.8 درصد سهم خود از بازار گوشی های هوشمند مواجه شد. در این بازار، ویندوز 4.2 درصد از بازار را از دست داده است در حال که اندروید مالکیت 6.7 درصدی را به دست آورد.

به طور خلاصه، گزارش توسط Kantar نشان می دهد که آندروید در حال کسب سهم بازار  iOS اپل و ویندوز فون مایکروسافت می باشد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

هفده − 12 =